Rodzina

Wspieraj rozwój dziecka poprzez wykorzystanie zabawek konstrukcyjnych

0

Pojawienie się dziecka w rodzinie to duże szczęście. Wszyscy domownicy z czułością przyglądają się, jak maluch rośnie i coraz więcej potrafi. Progres widoczny jest z tygodnia na tydzień. Kiedy wreszcie dziecko zaczyna chodzić i być sprawniejsze motorycznie, jego ciekawość skierowana jest na otoczenie. Przedmioty można dotknąć, poczuć. Wówczas dobrze jest podsunąć maluchowi zabawki konstrukcyjne.

Co to są zabawki konstrukcyjne?

Zabawki konstrukcyjne pozwalają na tworzenie różnych konstrukcji, budowli czy obiektów. Często mają formę klocków i układanek. Dzieci je uwielbiają. Najprostsze zabawki tego typu są ciekawe już dla dziecka od 1 roku życia, by w przedszkolu totalnie go zafascynować. I dobrze. Są one bowiem świetną okazją, by ćwiczyć zdolności manipulacyjne i motoryczne, a także angażować do działania różne zmysły. Dzięki nim, dziecko także lepiej rozumie pojęcia wielkości (takie jak mały, duży, długi, krótki itp.), potrafi sobie wyobrazić ulokowanie w przestrzeni (za, nad, pod, obok). To właśnie dlatego zabawki konstrukcyjne świetnie spełniają się jako pomoce dydaktyczne i nie brakuje ich w świetlicach czy przedszkolach.

Gdzie kupić zabawki konstrukcyjne?

Zabawki konstrukcyjne dla dzieci powinny być solidnie wykonane z bezpiecznych materiałów. Przy ich doborze, należy zwrócić uwagę na ich trudność i wiek dziecka. Duży wybór dobrej jakości tego typu zabawek znaleźć można w sklepie internetowym https://mojebambino.pl/4195-zabawki-do-konstruowania. W ofercie m.in. samoloty do skręcania, zestaw budowniczego, drewniany dźwig czy klocki Gigo. Wszystkie zabawki są kolorowe i atrakcyjne wizualnie, zachęcając dziecko do zabawy i eksperymentowania. Są one łatwe w obsłudze, szybko można je także posprzątać. Zabawki konstrukcyjne dla dzieci mają różne formy, które dopasować można do zainteresowań dziecka. Świetnie sprawdzą się zarówno w zaciszu domowym, jak i w miejscu publicznym (w przedszkolu, żłobku, świetlicy, szkole). Z pewnością przyniosą wiele frajdy dzieciakom, a jednocześnie pozwolą im na harmonijny rozwój.

Rozwój dziecka można wspierać na wiele sposobów. Jednym z nich jest mądry dobór zabawek. Specjalne akcesoria konstrukcyjne działają stymulująco na dziecko i angażują jego zmysły. Maluch skutecznie ćwiczy swoje zdolności manipulacyjne i motoryczne. Lepiej się także koncentruje i rozwija wyobraźnię przestrzenią. Z pewnością z miesiąca na miesiąc jego konstrukcje będą bardziej zaskakujące i rozbudowane, wskazując tym samym na wzrost kreatywności i sprawczości. A przy okazji maluch będzie się świetnie bawić!

Treningowe tarcze do strzelania

Previous article

Namiot magazynowy na wynajem – co można w nim przechowywać

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Rodzina