Rozrywka

Treningowe tarcze do strzelania

0

Utrzymanie wysokiej sprawności strzeleckiej wymaga częstego trenowania. Ważny jest także odpowiedni sprzęt, by trening przebiegał w komfortowych warunkach i jak najbardziej zbliżonych do tych znanych z zawodów sportowych. Dlatego też ważnym elementem wyposażenia każdego strzelca są treningowe tarcze do strzelania. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego rodzaju akcesoriów oraz jak bezpiecznie przeprowadzić trening strzelecki.

Tarcze do strzelania – na co zwrócić uwagę

W zależności od rodzaju posiadanej przez Ciebie broni oraz typu sprawności, jaki chcesz rozwijać, powinieneś wybrać odpowiednie tarcze. Całe szczęście miejsca takie jak sklep Racegun.pl oferują szeroki asortyment rozmaitych tarcz: https://racegun.pl/pl/c/Akcesoria-treningowe/73. Nadają się one zarówno dla osób używających broni gładkolufowej, jak i tych strzelających ostrą amunicją.
Najważniejsza rzecz to oczywiście jakość materiałów, z jakich dana tarcza została wykonana. Cienka stal może szybko stracić swoją wytrzymałość i odkształcać się z każdym kolejnym strzałem. Wybór tarczy powinien także być podyktowany rodzajem i kalibrem Twojej broni. Im większa siła wystrzeliwanych pocisków, tym bardziej wytrzymała powinna być tarcza.

BLOS – Bezpieczne przeprowadzenie treningu strzeleckiego

Doskonalenie umiejętności strzeleckich powinno odbywać się tylko na strzelnicy. Jest to jedyne miejsce gwarantujące bezpieczeństwo i potrzebne skupienie. Każdy z takich obiektów ma własny regulamin, jednak najważniejsze zasady bezpieczeństwa stosowane są wszędzie. Warto je poznać, by wiedzieć, jak należy się zachowywać podczas pobytu na strzelnicy.

W tym celu została stworzona zasada BLOS, czyli broń, lufa, otoczenie, spust. W przypadku broni każdy egzemplarz znajdujący się na strzelnicy powinien być uznawany za załadowany, aż do chwili całkowitego się upewnienia, czy tak jest faktycznie. Lufa Twojej broni w każdej sytuacji powinna być bezwzględnie skierowana w kierunku tarczy. Przed oddaniem strzału powinieneś sprawdzić otoczenie zarówno Twoje, jak i celu. Przede wszystkim musisz być całkowicie pewien, iż na linii strzału nie znajduje się żadna przypadkowa osoba. Spust dotykasz tylko w momencie oddania strzału. W każdym innym momencie, gdy trzymasz broń, palec spustowy znajduje się w pozycji bezpiecznej.

Pamiętaj także o środkach ochrony osobistej, czyli słuchawkach i okularach. Na terenie strzelnicy powinna panować całkowita cisza, tak by osoby oddające lub przygotowujące się do strzału miały możliwość skupienia się w spokoju.

Kupno i sprzedaż telefonów

Previous article

Wspieraj rozwój dziecka poprzez wykorzystanie zabawek konstrukcyjnych

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *