Budownictwo i nieruchomości

Szalunki tekturowe i ich wykorzystanie

0

Współczesne budownictwo stawia na nowoczesne, funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązania, dzięki którym w sposób wydajny i tani będzie w stanie zrealizować każdą inwestycję. Bardzo ciekawym i sprawdzonym rozwiązaniem są szalunki tekturowe. To znakomita alternatywa do drogich zazwyczaj szalunków ze stali, która w niczym nie ustępuje im wysoką jakością. Wykorzystanie tulei szalunkowych sprawia, że budowa elementów betonowych o przekroju koła może odbywać się szybko i generować znaczne oszczędności.

Czym są szalunki tekturowe

Tego rodzaju produkty powstają z wielu warstw klejonego papieru i są wykonane na bazie specjalnie zwijanych tulei. Dzięki temu, że wewnętrzną stronę tulei pokrywa się specjalnym papierem jest ona doskonale zabezpieczona przed działaniem wilgoci i przywieraniem betonu. Impregnacja strony zewnętrznej i jej krawędzi jest chroniona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Tuleje szalunkowe to znakomity sposób na zalewanie dużej ilości szalunków, ponieważ ich montaż i demontaż jest niezwykle łatwy i szybki. Z tego względu szalunki z tektury mają szerokie spektrum zastosowań w budownictwie jednorodzinnym i przemysłowym.

Jakie jest wykorzystanie szalunków tekturowych

Tuleje szalunkowe to efektywny i tani sposób na budowę elementów architektury ogrodowej, takiej jak drewniane altanki, zadaszenia, pergole i tarasy. Do wznoszenie takich konstrukcji niezbędne stają się podpory w postaci szalunków tekturowych. Dzięki kartonowym, mocnym i wytrzymałym szalunkom, pochodzącym od producenta Tarnopak można tworzyć szybko i wydajnie betonowe słupy, będące podwalinami konstrukcji małej architektury ogrodowej. Kartonowe tuleje szalunkowe są najszybszym i najbardziej skutecznym sposobem na wykonanie fundamentów punktowych, służących do wzniesienia betonowych słupów do których przymocuje się podwaliny. Do budowy małego domku letniskowego czy pomieszczenia gospodarczego na działce wystarczy od 9-20 kartonowych rur szalunkowych, choć ich ilość jest uzależniona od rodzaju i wielkości projektu.

W jaki sposób wykorzystać rury szalunkowe

W pierwszej kolejności należy wyznaczyć miejsca fundamentów, a następnie wykonać wykopy pod tuleje szalunkowe. Należy pamiętać, że głębokość dołków powinna mieć około 150 cm, zaś średnica przyszłych słupów powinna wynosić od 20 do 30 cm. Wszystkie słupy powinny być ustawione w idealnym poziomie. Ustawione rury szalunkowe wymagają wykonania prostego zbrojenia. Instrukcję jak to zrobić dostarcza producent rur kartonowych. Po wlaniu betonu i jego związaniu można rury szalunkowe pozostawić lub usunąć wystającą poza grunt część.

Tworzenie fundamentów punktowych przy użyciu tulei szalunkowych to najtańszy i najprostszy sposób z którym poradzi sobie nawet osoba bez żadnego doświadczenia. Wystarczy korzystać z instrukcji producenta.

Funkcjonalność namiotów okazjonalnych

Previous article

Mikrodermabrazja – profesjonalne urządzenie do salonu

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *