Zdrowie i sport

Skąd się biorą żylaki i jak pomóc zmęczonym nogom

0

Nogi nie mają łatwego zadania. Przez cały dzień noszą ciężar całego ciała, narażone są na niewygodne obuwie oraz brak odpoczynku podczas pracy stojącej. Te wszystkie czynniki po jakimś czasie przyczyniają się do powstawania żylaków i pajączków, a nogi stają się obolałe i zaczynają puchnąć. Te wszystkie dolegliwości powodują duży dyskomfort i uczucie bólu podczas wykonywania codziennych obowiązków zarówno zawodowych, jak i domowych i wtedy dopiero zaczynamy szukać dla nich ratunku. Jak odpowiednio dbać o nogi, aby były w dobrej formie?

Żylaki – czy jest sposób, by im zapobiec?

Żylaki powstają w wyniku rozciągania i wydłużania żył. Proces ich powstawania jest zwykle zauważalny i łatwy do rozpoznania. W pierwszej fazie pojawiają się tzw. pajączki, czyli popękane naczynka, powstałe w związku z nieprawidłowym przepływem krwi. Następnie na nogach uwypuklają się żyły, które są widoczne dodatkowo poprzez niebieską lub fioletową barwę. Oprócz nieestetycznego wyglądu żylaki, w kolejnych etapach można zaobserwować bruzdy, obrzęki, a także odczuwać drętwienie, świąd lub uczucie ciężkości nóg. Złagodzić te objawy pomogą preparaty na bazie naturalnych składników. Medsense.pl to strona, gdzie można więcej dowiedzieć się na temat kremu, który redukuje obrzęki, uszczelnia naczynia krwionośne i poprawia mikrokrążenie.

Krem na żylaki – skład i zalety stosowania.

Stosowanie kremu jest bardzo proste i polega na wmasowaniu niewielkiej jego ilości w skórę, gdzie występują żylaki, pajączki lub odczucie bólu, czy obrzęku. Dzięki temu, że jest aplikowany bezpośrednio w miejsce problemu działa szybciej i sprawniej. Warto również przyjrzeć się, jaki skład ma dany preparat. Najczęściej wykorzystywanymi składnikami do walki z żylakami są:

  • Diosmina
  • Hesperydyna
  • Trokserutyna
  • Wyciąg z kasztanowca
  • Arnika

Im więcej składników aktywnych znajduje się w danym produkcie, tym skuteczniejsze jego działanie. Aby zapobiegać powstawaniu żylaków, warto pomyśleć o profilaktyce. Aktywne uprawianie sportu, takie jak: szybki chód czy bieganie pobudzają krew do krążenia i dzięki temu można uniknąć dość uciążliwego problemu żylaków.

Czy da się unieważnić umowę kredytową we frankach

Previous article

Ręczniki hotelowe – jak należy je wybrać, by zyskać satysfakcję gości

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *