Dom i ogród

Robot sprzątający do Twojego domu

0

Robot do sprzątania to urządzenie, które coraz częściej zastępuje tradycyjny odkurzacz. Dlaczego? Przede wszystkim wyręcza człowieka przy nużącej i monotonnej, lecz koniecznej czynności. Poza tym nie należy już do drogich AGD. Co więcej, rozwój elektroniki w ostatnim czasie sprawił, że za stosunkowo niską cenę użytkownik otrzymuje obecnie „inteligentną” maszynę o wielu funkcjonalnościach pomocnych w codziennym życiu.

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz automatyczny

Do niedawna większość urządzeń oferowała jedynie funkcję czyszczenia podłogi za pomocą szczotek. Obecnie robot do sprzątania coraz częściej jest maszyną czyszcząco – myjącą, która oczyszcza posadzkę z kurzu i drobinek brudu, a jednocześnie zmywa ją na mokro.

Wiele osób obawia się, że robot zbyt intensywnie zmoczy drewniane podłogi przy sprzątaniu. Warto jednak podkreślić, że mopy w tego rodzaju sprzęcie dostosowane są do obsługi posadzek montowanych w domach. Można więc z powodzeniem wyczyścić z jego pomocą zarówno płytki ceramiczne, panele jak i olejowane drewno.

Decydując się na zakup odkurzacza, należy więc zdecydować w pierwszej kolejności, czy bardziej przydatny w naszym przypadku będzie robot z mopem, czy też bez. Zarówno jeden, jak i drugi typ urządzeń oferuje sklep Wdomu24.pl, w którym kupisz nie tylko odkurzacz automatyczny, ale również inny wysokiej jakości sprzęt AGD.

Ważne funkcjonalności robota do sprzątania

Jeśli zdecydujemy się na zakup odkurzacza, wybierając model, zwróćmy uwagę na inne ważne funkcje i parametry, takie jak:

siła ssąca odkurzacza, pojemność zbiornika na kurz, powierzchnia, jaką robot jest w stanie posprzątać na jednym ładowaniu ,obecność czujników, które chronią odkurzacz przed upadkiem z wysokości, wciąganiem leżących na podłodze przewodów czy zderzeniami z przedmiotami znajdującymi się na drodze robota ,możliwość wydawania robotowi poleceń głosowych ,programowanie pracy robota za pomocą aplikacji na smartfon, nieduża wysokość robota – niski odkurzacz automatyczny pozwala na posprzątanie pod meblami, możliwość współpracy z tzw. wirtualną ścianą (robot nie przekracza wirtualnej linii generowanej przez nadajnik ustawiony w określonym miejscu mieszkania). Decydując się na odkurzacz z mopem, warto zwrócić uwagę również na inne udogodnienia, które oferują producenci sprzętu AGD. W dużym domu przydatny może okazać się np. mop z kamerą, który po wyczerpaniu i powtórnym naładowaniu baterii, rozpoczyna pracę w miejscu, w którym wcześniej ją skończył. Z kolei przy ceramicznych lub kamiennych, chropowatych płytkach dużą zaletą może być mop z wibracjami, który doskonale czyści nierówne powierzchnie.

Łazienka w stylu art deco – pomysły i inspiracje

Previous article

Funkcjonalność namiotów okazjonalnych

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Dom i ogród