Zdrowie i sport

Przenośne EKG – w trosce o prawidłową pracę serca

0

Kiedy ze zdrowiem dzieje się coś niedobrego, zwykle udajemy się do lekarza. Albo planujemy, że się tam udamy, choć wizyta może być długo odwlekana. Dużą więc wygodą jest, jeśli profilaktyczne badania można wykonać w domu. Nie da się wówczas już odkładać tego na później, gdyż badanie można wykonać po prostu w wolnym czasie. Serce jest ważnym organem w naszym ciele. Nie warto więc bagatelizować nawet najmniejszych objawów świadczących o tym, że coś się z nim dzieje, a profilaktyka daje czas na rozpoczęcia działania, zanim choroba się rozwinie.

Dlaczego serce należy mieć pod kontrolą

Każde zaburzenie pracy serca wpływa negatywnie na ogólny stan zdrowia. Niejednokrotnie osoby nieobciążone genetycznie, które dobrze się czują, nie odczuwają potrzeby, aby kontrolować stan swojego serca. Większość zaburzeń jednak przebiega nie dając znacznych objawów lub też symptomy te są charakterystyczne również dla innych chorób, więc można żyć w nieświadomości nawet o przebytym zawale. Badanie EKG daje szansę monitorować skurcze serca i w porę wykryć groźne zaburzenia, takie jak:

  • migotanie przedsionków
  • tachykardię
  • bradykardię

Każde z tych nieprawidłowości jest oznaką arytmii i może doprowadzić do groźnych skutków. Przenośne EKG daje szansę kontrolować pracę serca, poświęcając zaledwie 30 sekund w ciągu całego, wypełnionego obowiązkami dnia. Niezależnie od pory, to 6 kanałowe, malutkie urządzenie daje możliwość wychwycić niebezpieczne dla zdrowia nieprawidłowości.

Zaawansowana technologia wygodą w dbaniu o serce

Do wykonania badania elektrokardiogramem w gabinecie lekarskim potrzebne jest urządzenie, które na specjalnym papierze drukuje przebieg pracy serca. Dzięki urządzeniu Kardia mobile, wszystkie dane zapisywane są bezpośrednio w telefonie tworząc całą historię wykonywanych badań. Znacznie ułatwia to dostęp do wszystkich zapisów pracy serca, a także daje możliwość przesłania ich bezpośrednio do lekarza. Nie trzeba więc czekać na wizytę, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Jest to niezwykle wygodna opcja dla osób, które cierpią na schorzenia układu sercowego i muszą regularnie wykonywać EKG. Dla osób, które nie mają jeszcze zdiagnozowanej choroby serca daje szansę w miarę wcześnie zaalarmować, że coś się dzieje i warto udać się do specjalisty. 

Profesjonalnie przeprowadzony detoks alkoholowy

Previous article

Kredyt we frankach szwajcarskich a pozew i ugoda

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *