Budownictwo i nieruchomości

Materiały ognioodporne w budownictwie

0

Każdy kto buduje dom lub pracuje w branży nieruchomości czy architektury, ceni sobie bezpieczeństwo. W budownictwie, kluczowe są materiały ognioodporne, czyli takie, które przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach i nie są łatwopalne.

Przykładami takich materiałów ognioodpornych mogą być włókna ceramiczne, takie jak sznur czy maty, wełna szklana, perlit ekspandowany, wermikulit eksfoliowany i wiele,wiele więcej. Dla niewtajemniczonych w branże, trzeba wytłumaczyć parę pojęć. Szczur ceramiczny to twór używany się do konstrukcji maszyn, instalacji cieplnych i wszystkiego w domu, co może być narażone na kontakt z ogniem. Na podobnych zasadach działa mata ceramiczna. Jest ona zazwyczaj wykonana z tego samego materiału co sznur ceramiczny, ma kształt i wygląd gąbki i jest wykonana z włókna ceramicznego. Maty ceramiczne mają dwie temperatury klasyfikacyjne: 1260°C i 1430°C. Różnią się one składem i gęstością.

Takie materiały ognioodporne można znaleźć w każdym sklepie budowlanym. Zarówno takim małym, osiedlowym jak i w wielkich marketach takich jak obi, castorama czy leroy merlin. Można takie tworzywa z łatwością zamontować sami w naszym domu, lecz jeśli nie czujemy się na siłach, możemy wynająć ekipę remontową czy fachowca, który z przyjemnością nam mate czy sznur ceramiczny, ognioodporny zamontuje. Koszt takich materiałów może się wahać w zależności od sklepu.

Np. koszt maty ceramicznej to cena ok. 150 zł. przy 128 kg. Możemy znaleźć też tańsze modele. Należy jednak pamiętać, że na bezpieczeństwie nie można oszczędzać, bo zdrowie i życie naszych najbliższych jest najważniejsze.

Kupujemy mały i podręczny inhalator do nosa

Previous article

Reklama w procesie rozwoju biznesu

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *