Dom i ogród

Jaką donicę do ogrodu wybrać?

0

Rośliny ogrodowe umieszczone w ozdobnych donicach mogą być bardzo dobrą ozdobą ogrodu. Poniżej podpowiemy, w jaki sposób dobierać donice do roślin: jakie są zasady doboru donicy pod względem wielkości rośliny, jej kształtu, a także jak dobrać donicę do otoczenia?

Wybór donic do ogrodu jest ogromny. Mamy nie tylko donice ogrodowe z tworzyw sztucznych, ale także takie, które są wykonane z betonu architektonicznego, z drewna, z rattanu, a także donice ogrodowe podświetlane lub te wykonane z materiałów naturalnych, biodegradowalnych (donice torfowe lub ceramiczne).

Dobieramy donicę do rośliny

Jakimi zasadami kierować się wybierając donicę ogrodową do zielona zakątka, na taras lub na balkon? Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę nie tylko to, jak donice prezentuje eis na półce sklepowej lub na zdjęciach w ofercie internetowej, ale także na to, jak taka donica będzie komponowała się z konkretną rośliną. Ważne jest na przykład to, aby nie dobierać bardzo dużej donicy do niewielkiej rośliny. Nie należy także dobierać wysokiej donicy ogrodowej do rośliny niskiej. Warto także zwrócić uwagę na analizę kolorystyczną i starać się dobierać kolory donic pod kątem ubarwienia kwiatów oraz części zielonych roślin. Na przykład, pełnię urody słoneczników doniczkowych wydobędziemy, gdy umieścimy je w małych drewnianych lub rattanowych osłonach doniczkowych, a nie w industrialnych kwadratowych pojemnikach.

Donica ogrodowa dopasowana do otoczenia

Kolejną istotną kwestią jest wygląd otoczenia. Dobór donic powinien podlegać konsekwentnie przybranej wizji wyglądu tarasu, balkonu lub ogrodu. Warto dobierać materiał i kolor donic do elewacji budynku, elementów dekoracyjnych umieszczonych w otoczeniu, a także do podłoża (na przykład tarasu). Jeśli mamy ogród w stylu angielskim lub stylizowanym na włoski, wówczas doskonale sprawdzą się w nim doniczki gliniane lub ceramiczne o różnych kształtach i wymiarach. Kup już teraz na: https://www.sklep.cermax.com.pl/pl/

Dobieramy donicę ogrodową do potrzeb rośliny

Poza kwestiami estetycznymi, istotne jest również dobranie donic do potrzeb danej rośliny. Te, które mają rozwinięty system korzeniowy, powinny mieć szerokie i płytkie donice. Te o wydłużonym systemie korzeniowym (czyli np. iglaki i byliny) lubią donice ogrodowe o wydłużonym kształcie. Największe potrzeby mają palmy. Pamiętajmy jednak, aby dobierać wielkość donic uwzględniając możliwości konstrukcyjne tarasu lub balkonu.

*Różnorodne donice do ogrodu, które mogą być dla Was inspiracją, znajdziecie na stronie: sklep.cermax.com.pl.

Jakie kosmetyki warto zamawiać online?

Previous article

Szukamy inhalatora dla dziecka

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Dom i ogród