Dom i ogród

Jak zadbać o zdrowy sen?

0

Badania pokazują, że z roku na rok śpimy coraz mniej. Można oczywiście powiedzieć, że przecież liczy się jakość, a nie ilość. Tak, ale pod warunkiem, że ta jakość naprawdę towarzyszy naszym snom. Czy rzeczywiście tak jest? Bynajmniej. Dlatego w tym artykule przeczytasz o tym, jak zadać o zdrowy wypoczynek w nocy i budzić się rześkim i pełnym energii. 

Dlaczego się nie wysypiasz?

Twój dzień, efektywność i nastrój zależą od tego, czy w nocy się porządnie wyśpisz. Nawet, gdy ciągiem przesypiasz 8 godzin, nie oznacza to, że będziesz wyspany. Dlaczego? Możesz mieć niewygodny materac i budzić się w nocy, nie zdając sobie z tego sprawy. Taki przerywany sen, nawet trwający te książkowe 8 godzin, jest mniej efektywny, niż 6 godzinny wypoczynek dobrej jakości. Nie licz więc czasu, a zadbaj o higienę snu.

Higiena snu

  • Wywietrzone pomieszczenie to podstawa. W sypialni powinno być 18-20°C. Taka temperatura zapewnia zdrowy sen i brak nocnych pobudek spowodowanych poceniem i niedostateczną ilością tlenu.
  • Naturalne tekstylia, kołdry i piżamy. Stawiaj na bawełniane, lniane, jedwabne i flanelowe poszwy oraz prześcieradła. Wybieraj piżamy lub koszulki tylko z takich materiałów. Skóra w nocy również się poci. Kiedy więc jest zakryta warstwą sztucznych tkanin, nie tylko cierpi jej delikatna warstwa ochronna, ale i jakość naszego snu.
  • Wygoda to podstawa. W sypialni powinno znaleźć się wygodne łóżko z odpowiednim materacem. Łóżka Toruń z pewnością będą pasowały do wystroju Twojego wnętrza. Zapewnią Ci również higieniczny i komfortowy sen.
  • Sypialnia służy jedynie do seksu i wypoczynku. Kierując się tą zasadą, wyeliminuj z niej telewizor, komputer i wszystko to, co może zaburzać proces zasypiania lub budzić Cię w nocy.

Materac szyty na miarę potrzeb

Boli Cię kręgosłup? Masz wrażenie, że w ogóle nie śpisz w nocy? A może po wstaniu z łóżka boli Cię głowa? Takie dolegliwości zwiastują, że czas wymienić materac na nowszy model. W pełni dostosowany do potrzeb twoich i partnera. Idealny materac powinien być wysokiej jakości, powleczony naturalnymi tkaninami i wypełniony materiałami, które podnoszą komfort snu i dbają o Twój kręgosłup w nocy.

Z Facebooka na żywo

Previous article

Projekt strony www i jego wykonanie

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Dom i ogród