Zdrowie i sport

Jak wspierać daremne wysiłki w formowaniu sylwetki? – chirurgiczne odsysanie tłuszczu

0

Modny dziś kult pięknego ciała sprowadza się przede wszystkim do chęci posiadania i eksponowania nienagannej sylwetki. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Działania potrzebne do osiągnięcia tego celu sprowadzają się do stosowania specjalnych diet i uprawiania intensywnych treningów.

Kiedy udać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej do Kliniki Chirurgii Plastycznej

Mimo wielomiesięcznych wysiłków polegających na całkowitej zmianie trybu życia i wielu wyrzeczeniach, często zdarza się tak, że nagromadzona tkanka tłuszczowa nie jest usuwana przez procesy metaboliczne organizmu. Wówczas może dojść nawet do zjawiska, kiedy to osiągamy wagę idealną, jednak brakuje nam odpowiednio uformowanej sylwetki. Jest ona nieproporcjonalna, co oznacza nierównomiernie rozłożoną tkankę tłuszczową. Taka sytuacja stanowi mocne wskazanie do zabiegu, jakim jest chirurgiczne odsysanie tłuszczu, zwane fachowo liposukcją. To pewny i bezpieczny sposób modelowania figury według własnych potrzeb.

Jakie strefy naszego ciała można poddać zabiegowi liposukcji

Liposukcji możemy poddać praktycznie każdy zakątek naszego ciała, jednak najbardziej popularne są zabiegi odsysania tłuszczu z:

  • podbródka
  • pleców
  • brzucha
  • piersi
  • pośladków
  • ud
  • kolan
  • łydek

Po upływie 4 tygodni uzyskujemy pożądany efekt.

Warto wspomnieć, że podczas zabiegu liposukcji można przy jednym zabiegu pozbyć się nawet do 4 litrów tłuszczu.

Ciekawostką jest fakt, iż odessana tkanka tłuszczowa może zostać i tego samego pacjenta ponownie wykorzystana w celu dalszego modelowania sylwetki znanego jako lipotransfer. Zebrany tłuszcz poddaje się wówczas specjalnej obróbce, a następnie wypełnia nim miejsca docelowe, wskazane według potrzeb pacjenta (na przykład usta, zmarszczki czy pośladki). Zatem ponownie wykorzystany tłuszcz stanowi w tym przypadku naturalny wypełniacz.

Chirurgiczne odsysanie tłuszczu jest zabiegiem długotrwałym, na całe życie. Raz usunięta tkanka tłuszczowa nie gromadzi się ponownie w miejscach, gdzie występowała. Warto zatem skorzystać z tej możliwości i cieszyć się młodzieńczym wyglądem przez długie lata.

Pielęgnacja cery mieszanej – jak ją oczyszczać?

Previous article

Sklep bardzo dobrze zaopatrzony w złączki pneumatyczne

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *