Zdrowie i sport

Jak prawidłowo pielęgnować skórę

0

Na zdrowy wygląd naszej skóry wpływ ma wiele czynników. Z jednej strony jest to odpowiednia pielęgnacja dostosowana do jej potrzeb. Z drugiej styl życia, z którym nieodłącznie związana jest też nasza dieta. O swoją skórę powinni dbać wszyscy – kobiety, mężczyźni i dzieci. Co powinniśmy robić, aby nasza skóra utrzymała najlepszą kondycję przez długie lata?

Podstawy pielęgnacji skóry twarzy

Jeżeli chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie “jak dobrze dbać o skórę twarzy?”, musimy przede wszystkim skupić się na doborze odpowiednich kosmetyków, które powinny zostać dostosowane do wszystkich potrzeb naszej skóry. Zanim zaczniemy stosować żel do mycia twarzy, krem lub maseczki, musimy poznać rodzaj swojej skóry (podstawowe typy to sucha, mieszana, normalna bądź tłusta). Codzienna pielęgnacja skóry twarzy powinna się rozpoczynać od oczyszczania twarzy i na oczyszczaniu twarzy powinna się kończyć przed snem. Demakijaż (nawet jeśli nasze kosmetyki do makijażu nie zawierają szkodliwych substancji, zmycie makijażu pozwala skórze na lepszą regenerację) i dokładne mycie skóry to podstawowe czynności, które pozwalają nam nie tylko pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni skóry twarzy, które torują drogę aktywnym składnikom kremów pielęgnacyjnych, ale też pomagają zachować zdrowy i jędrny wygląd skóry. 

Na co uważać, aby nasza skóra zachowała elastyczność

Jednym z negatywnych efektów działania stresu na skórę, jest tworzenie się wolnych rodników. Rodniki to atomy lub cząsteczki zawierające niesparowane elektrony. Są to komórki, które niszczą m.in. kolagen i elastynę w naszej skórze. Przyczynia się to do mniejszej elastyczności naszej skóry. Stres jest niebezpieczny dla naszej skóry również z innych powodów – powoduje uszkodzenie płaszcza lipidowego skóry, utratę nawilżenia, częste podrażnienia oraz utratę zdrowego kolorytu. Na problemy ze skórą jesteśmy najbardziej narażeni latem i zimą. Latem trzeba szczególnie uważać na promieniowanie UV, które negatywnie wpływa na zdrowie skóry, chociaż jesteśmy na nie narażeni nie tylko latem. Latem powinniśmy używać kremów z filtrami ochronnymi i w ten sposób uchronić skórę przed podrażnieniami, utratą kolagenu i elastyny. Skóra potrzebuje odpoczynku. Wiele kobiet codziennie stosuje makijaż z racji swojej pracy i obowiązków. Od czasu do czasu zaleca się jednak zrobić sobie dzień przerwy i odpocząć od makijażu. Poza tym w zwykłe dni (kiedy stosujemy makijaż) warto zmywać go od razu po powrocie do domu. W ten sposób oczyszczamy skórę i dajemy jej z powrotem oddychać. Aby zapewnić skórze twarzy najlepszą pielęgnację, dobrze jest poznać jej wymagania i określić jej konkretny typ. Następnie powinno się dobierać kosmetyki dostosowane do naszego rodzaju skóry i w ten sposób zapewnić jej optymalną regenerację i pielęgnację.

Czy moda zmienia świat na lepszy. Gdzie szukać inspiracji które nas zachwycą

Previous article

Torba papierowa z uchwytem – rodzaje

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *