Edukacja

Jak najskuteczniej przygotować się do egzaminu CPE

0

Zastanawiasz się jak najlepiej ukształtować biegłość posługiwania się językiem angielskim? Stresujesz się jednym z najważniejszych egzaminów w Twoim życiu? Musisz wypaść dobrze, bo przecież poświęciłeś tyle lat nauce angielskiego i masz dalekosiężne plany zawodowe związane ze zdaniem egzaminu na najwyższym poziomie? W tym artykule podamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć uczyć się na najlepszym poziomie.

Po pierwsze stres

Pamiętaj, że każdy egzamin wywołuje reakcję stresową. Warto zacząć już dziś wymuszać na sobie zachowania mające na celu uspokojenie emocji w nadarzającej się sytuacji w życiu codzienny. Kiedy wiesz, że zaczynasz się denerwować pomyśl o czymś przyjemnym. Myśl o tym co będzie kiedy pozytywnie przejdziesz stresujące cię zdarzenie. Kolejna rzecz zapobiegaj i nie bój się myśleć o egzaminie. Pozwól, aby w głowie powstały Ci obrazy wszystkich możliwości zdarzeń. I tych pozytywnych i negatywnych. Pomyśl co zrobisz, kiedy nie uda się zaliczyć egzaminu. Rozplanuj w głowie jakie decyzje podejmiesz. Czy faktycznie świat się zawali, czy okaże się że jedynie realizacja celów zmieni termin? Pomyśl co będzie, jeżeli zaliczysz i przejdziesz dalej.

Warto również dokładnie wypisać sobie zagadnienia i tematy, które lubisz a które są Twoją piętą Achillesową. Pamiętaj, że świadomość braków to również nauka. Skup się na czytaniu materiałów oraz rozmowie na tematy, które sprawiają Ci problem. Takie podejście do nauki sprawi, że zaczniesz biegle myśleć w języku angielskim nawet o tych rzeczach, które Cię nie interesują. Zapisuj na kartce terminy, które przybliżać będą Cię do daty zaliczenia. Nie bój się patrzeć na te daty. Oswojenie się ze stresem sprawia, że nie blokujemy myśli która raz nauczona zachowań, wie jak się bronić sama.

Po drugie koncentracja na zagadnieniach

Koncentrując się na napisie: proficiency przygotowanie do egzaminu, jako celu na najbliższe miesiące staraj się używać języka nie tylko na kursie, czy w szkole. Rób notatki z życia codziennego w języku angielskim. Zapisuj listę zakupów, planuj dzień, myśl po angielsku. Zabawiaj innych członków domu ciekawostkami, których się nauczyłeś podczas nauki języka. Nie bój się rozwieszać po domu karteczek z frazami, słowami czy pytaniami na które nie masz automatycznej odpowiedzi. Jeżeli zagadnienie gramatyczne sprawia Ci trudność, postaraj się wytłumaczyć i nauczyć kogoś innego. Pamiętaj, że ucząc innego sam zapamiętujesz i też się uczysz.

Dwie wskazówki to nie dużo, a wprowadzenie ich do dnia codziennego sprawi, że egzamin CPE stanie się czystą przyjemnością i miłym wspomnieniem.

Czy wiesz, że Wycieczki do Gruzji to…

Previous article

Pielęgnacja cery mieszanej – jak ją oczyszczać?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *