Zdrowie i sport

Doskonała sylwetka dzięki liposukcji

0

Większość z nas marzy o doskonałej sylwetce, jednak każdy ma inny metabolizm, a niektórym utrzymanie prawidłowej wagi sprawia duży problem. Podstawą zdrowego trybu życia, a tym samym dobrego wyglądu, jest zdrowa dieta i aktywność fizyczna.

Jeżeli jednak cierpimy na nadmiar tłuszczu w konkretnym miejscu, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Jednym z popularnych zabiegów, które mają na celu modelowanie sylwetki jest liposukcja. Jest to zabieg odsysania tłuszczu. Zabieg wykonuje się w różnych partiach ciała – tłuszcz odessać można na przykład z brzucha, ud, bioder, łydek, ramion, a nawet policzków, karku, podbródka, piersi lub kostek.

Często uzupełnieniem zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry. Wizja szczupłego ciała jest bardzo kusząca, ale pamiętać trzeba o tym, że liposukcja ma swoje wady. Obarczona jest ona ryzykiem wystąpienia powikłań np. ze strony układu krwionośnego. Jest ponadto zabiegiem kosztownym. Jak wygląda zabieg liposukcji? Lekarz wykonuje na ciele rysunek, zaznaczając w ten sposób, gdzie będzie odsysany tłuszcz. Sama operacja trwa, w zależności od miejsca zabiegu, od pół do dwóch godzin. Wykonywana jest w narkozie, choć zdarza się, że stosuje się jedynie znieczulenie miejscowe. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcia skóry w mało widocznych miejscach. Przez nacięcie wprowadzana jest pod różnymi kątami rurka podłączona do urządzenia odsysającego, działającego podobnie do odkurzacza. Po zakończeniu odsysania otwory zamyka się za pomocą szwów i zabezpiecza opatrunkami uciskowymi, które zapobiegają powstawaniu siniaków i krwawieniu. Efekty są spektakularne, ale nie pojawiają się natychmiast, trzeba na nie poczekać nawet kilka miesięcy, a pierwszy miesiąc trzeba spędzić w specjalnym kombinezonie.

Szczegóły zabiegu na liposukcja Kraków.

Słodkie ciasta na święta

Previous article

Uzyskujemy kredyt bez względu na sytuacje materialną

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *