Zdrowie i sport

Dlaczego warto jeść miód regularnie

0

Miód i jego właściwości zdrowotne są znane ludziom już od starożytności. Cechuje się on również walorami smakowymi. Nic dziwnego, że każdy z nas lubi od czasu do czasu po niego sięgnąć. A gdyby tak zacząć spożywać miód bardziej regularnie? To pod wieloma względami bardzo dobry pomysł.

Wzrośnie u Ciebie poziom energii

Jak wiadomo, miód zawiera glukozę, która ponosi poziom energii oraz dodaje sił do działania. Pomoże ona pozbyć się zmęczenia odczuwanego w ciągu dnia. Miód polecany jest sportowcom oraz osobom prowadzącym aktywny styl życia. Uważać na niego muszą jednak cukrzycy.

Zaczniesz chudnąć

Może się wydawać to paradoksem, że produkt zawierający dużą ilość cukru, jest zarazem pomocny w odchudzaniu. Miody to świetny zamiennik słodyczy i przekąsek. Usprawniają one działanie układu pokarmowego oraz łagodzą dolegliwości ze strony żołądka czy flory jelitowej.

Poprawi się jakość Twojego snu

Zalety spożywania miodu dotyczą także jakości snu. Zawarty w nim cukier zwiększa poziom insuliny we krwi, co wzmaga wydzielanie serotoniny. To właśnie ten hormon wraz z melatoniną sprawiają, że można zapaść w spokojny i głęboki sen.

Twoje serce będzie zdrowsze

Regularne jedzenie miodu przekłada się na zdrowsze serce. Dzieje się tak, ponieważ zawiera on przeciwutleniacze, a te z kolei zmniejszają ryzyko zawału serca. Z kolei zawarta w miodzie acetylocholina sprawia, że wzrasta wydolność serca mięśniowego. Polecane miody naturalne na dolegliwości z sercem to przede wszystkim odmiana spadziowa oraz mniszkowa.

Będziesz miał lepszą pamięć

Wartości odżywcze miodu mają także pozytywny wpływ na pracę mózgu oraz układu nerwowego. Produkt zwiększa koncentrację za sprawą glukozy, a przy okazji zmniejsza poziom stresu i wycisza. To świetna alternatywa dla niezdrowych, działających na krótką metę energetyków.

Poprawi się Twój humor

Mało to wie, że miody naturalne poprawiają nasze samopoczucie. Mają one działanie uspokajające, a zawarta w nich glukoza wspiera prawidłowe funkcjonowanie komórek nerwowych. To świetna broń na problemy dnia codziennego.

Oczyścisz swój organizm

Codzienne jedzenie miodu sprawia, że organizm zostaje oczyszczony z toksyn, wirusów i bakterii. To z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji i chorób. Warto spożywać go również w trakcie przeziębień w celu szybszego powrotu do zdrowia.

Miód to produkt o cudownych właściwościach. Trzeba jednak zachować umiar w jego spożywaniu. Należy również zadbać o jego dobrą jakość. Najlepiej odnaleźć renomowany sklep z miodami naturalnymi, gdzie mamy pewność, że produkty nie zostały przetworzone, co przekłada się na utratę ich cennych właściwości.

Piece stalowe a ich zalety

Previous article

Jakie są rodzaje wierteł diamentowych

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *