Usługi

Czym jest maszyna do uszczelniania szwów

0

Uszczelnianie szwów to ważny proces, mający na celu zabezpieczenie tekstyliów przed zniszczeniem. Właśnie dlatego produkcja odzieży roboczej i przeciwdeszczowej wymaga zastosowania specjalistycznych taśm do uszczelniania. Takie materiały mają szerokie spektrum zastosowań w produkcji odzieży dla straży pożarnej, wojska, pracowników medycznych i sportowców. To także ważne elementy plecaków, toreb, namiotów, markiz sklepowych i plandek. Zastosowanie taśm uszczelniających jest bardzo ważne, ponieważ chronią odzież i inne tekstylia przed przedostaniem się wilgoci. Aby jednak je profesjonalnie zaaplikować na materiał, konieczne są specjalistyczne maszyny do uszczelniania szwów.

Jak działa maszyna do uszczelniania szwów i jakie oferuje możliwości

Urządzenie sterowane jest elektronicznie i łączy elementy materiału poprzez działanie gorącego powietrza. Dzięki naklejonej taśmie na szew staje się on wytrzymały i odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i mechanicznych. Maszyna do aplikacji szwów, taka jak http://loxy.pl/produkty/uszczelnianie_szwow/maszyny-do-uszczelniania-szwow/ to nowoczesne urządzenie, które zostało wyposażone w szereg udogodnień. Wśród nich możemy wymienić regulowaną pozycję dyszy, pozwalająca na szybkie ustawienie optymalnej pozycji do pracy, podajnik taśmy, naprężający taśmę i zapobiegający jej deformowaniu oraz automatyczny obcinacz taśmy z rolką, który umożliwia precyzyjne wgrzanie końcówek. Niewątpliwym atutem jest również zasilanie rolek dodatkowym napędem, dzięki czemu można uszczelniać grube i wymagające materiały stosowane do produkcji namiotów, plandek i markiz.

Jakie jeszcze zalety ma maszyna do uszczelniania szwów

Urządzenie wyposażone jest w specjalne pochylone ramię, które usprawnia pracę operatorowi. Stół o dużej powierzchni zaprojektowano dla zapewnienia komfortu pracy, a cyfrowy system pomiaru i odczytu prędkości oraz cyfrowy licznik zużycia taśmy informują o statusie pracy. Maszyna umożliwia szybką wymianę grzałki, dokładną kontrolę temperatury w regulowanej dyszy oraz zmianę ciepłoty, nacisku i prędkości niezależnie od siebie. Niektóre modele oferują dodatkową funkcję automatycznego systemu cofania napędu.

Dlaczego warto w nią zainwestować

Producenci odzieży wodoodpornej oraz namiotów, plandek i plecaków muszą w terminie realizować zamówienia i wywiązywać się ze wszystkich umów. Właśnie dlatego maszyna do uszczelniania szwów powinna znajdować się na pierwszym miejscu w ich parku maszynowym. Masowa produkcja wymaga bezawaryjności, a takie urządzenie może ją zapewnić, ponieważ działa niezawodnie, wydajnie i ekonomicznie. W takie maszyny zawsze warto zainwestować, ponieważ podniesienie wydajności skutkuje dodatkowymi zyskami dla firmy.

Modne typy biustonoszy

Previous article

Alkomaty w dobrej cenie

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Usługi