Turystyka

Czy wiesz, że Wycieczki do Gruzji to…

0

Dla dość wielu z nas te atrakcyjne wycieczki do Gruzji to i wycieczki busem i te lotnicze. Rzecz jasna busem jedzie się i dłużej i mniej komfortowo, bo droga z Polski jest bardzo długą i co najważniejsze może potrwać nawet kilka dni. Dla pewnej części chętnych to nie przeszkadza, ale są też i tacy, którzy nie chcą stracić tych kilku dni w trasie i dlatego lecą samolotem, a na miejscu zamawiają auto z wypożyczalni, bo tak jest rzecz jasna znacznie wygodniej. Wielu miłośników wycieczek woli też nie stracić na dojazd ponad dwóch dni i dlatego właśnie stawiają na samolot, po to by zwiedzać te ciekawe miejsca, a nie by grzać się w busie gdzieś po drodze, zwłaszcza że taka droga może nie być w najlepszym stanie.

Ciekawostki Gruzji

Jeśli chodzi o ciekawostki Gruzji to chyba największą atrakcją w tym kraju jest samo ukształtowanie terenu. Mowa tu dokładnie o tym, że warto tam pojechać samochodem terenowym, po to by się nim zabawić na miejscu. Nie każdy uzna tego typu przygodę za opcję atrakcyjną, ale równie dobrze można tam się wybrać z własnym rowerem zjazdowym, po to by zjechać z kilku dość wysokich gór i to wielokrotnie. Zjazdy te są rzecz jasna ryzykownymi, ale tamtejsze warunki terenowe są rzecz jasna znacznie ciekawszymi od tych w Europie centralnej i dlatego turyści się tam wybierają. Wielu też wybierze wycieczka Gruzja ze względu na to chodzenie po trudnym terenie, bo takie chodzenie jest wymagającym, czyli chodzi się w butach taktycznych i z plecakiem taktycznym. Rzecz jasna nie zapomina się też o wojskowych racjach żywnościowych. Minus takiego zwiedzania może tkwić też i w tym, że w Gruzji nie ma zbyt wiele okazałych zabytków znanych choćby z Europy, czyli nie ma tam zbyt wiele zamków i fortów. Natomiast nie brakuje tego krajobrazu poprzemysłowego. Mowa tu głównie o jakichś tam opuszczonych fabrykach.

Kolejne zalety Gruzji

Niekiedy te ciekawe wycieczki do Gruzji to także wycieczki powiązane z zakupem samochodu. Kupowanie tam aut, czy też sprzedawanie to dobry pomysł, bo w tym kraju istnieją ogromne place, na których obraca się autami i co równie istotne takie auto można tam szybko przerejestrować, po to by powrócić nim na kołach, choćby do Polski. Niektórzy rzecz jasna twierdzą, że ten konkretny rynek samochodowy maleje z roku na rok, ale to nie do końca prawda, bo wiele się jeszcze może zmienić, a na dokładkę w Gruzji można się też zabawiać na torach wyścigowych, które są dostępne za niewielką opłatą. Mowa tu dokładnie o tym, że po wpłaceniu pewnej sumy można legalnie pojeździć sobie na czas na danym torze, choćby przez godzinę.

Jak ułatwić sobie wyszukiwanie ofert ubezpieczeniowych

Previous article

Jak najskuteczniej przygotować się do egzaminu CPE

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *