Motoryzacja

Czy warto kupić alkotesty

0

W Polsce każdego roku policja zatrzymuje tysiące kierowców, którzy prowadząc pojazd byli pod wpływem alkoholu. Bardzo często takie sytuacje nie wynikają z lekkomyślności i nieodpowiedzialności, a z braku świadomości. Bo wypiciu lampki wina czy jednego piwa jesteśmy przekonani o swojej trzeźwości, jednak policyjny alkomat wskazuje na coś innego. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie coś, co pomoże nam ocenić, czy możemy usiąść za kierownicą.

Czym są i jak działają alkotesty

Alkotesty to nic innego jak jednorazowe testy do sprawdzania stężenia alkoholu we krwi. Dostępne są one dla każdego i można z nich skorzystać samodzielnie w każdej chwili. Można je zakupić m.in. na stacjach benzynowych, w aptekach czy sklepach spożywczych.
Alkotest składa się z tubki z substancją chemiczną oraz woreczka pomiarowego, do którego wdmuchuje się powietrze. Kolor, jaki uzyska substancja chemiczna, będzie świadczył o ilości stężenia alkoholu we krwi i pomoże kierowcy ocenić, czy wolno mu prowadzić pojazd.

Największe zalety alkotestów

Alkotesty mają wiele zalet. Największą z nich jest niska cena. W porównaniu do innych przyrządów tego typu są dość tanie, a do tego łatwo dostępne. Oprócz tego zaletą jest wygoda korzystania. Alkotest jest mały i poręczny, dlatego zawsze możemy mieć go przy sobie. Jeśli wybieramy się na spotkanie, które będzie zakrapiane alkoholem, przed uruchomieniem samochodu możemy bardzo łatwo sprawdzić, czy stężenie alkoholu w naszej krwi pozwala nam na prowadzenie pojazdu. Czasem jesteśmy przekonani, że jedno piwo po kilku godzinach nie działa już na nasz organizm, jednak bardzo często można się pomylić. Dlatego warto korzystać z takich akcesoriów.

Alkotest czy alkomat – co wybrać

Alkotest i alkomat zostały stworzone, aby spełniać to samo zadanie, jednak różnice między nimi są spore. Przede wszystkim alkomat to urządzenie do wielokrotnego użytku, konieczna jest jedynie kalibracja. Dlatego też jest on znacznie droższy od alkotestów. Różnicą jest też precyzyjność pomiarów. Alkotesty są tanie i wygodne, ale trzeba brać pod uwagę, że nie zawsze pokażą nam wynik, który będzie w pełni opisywał rzeczywistość.
Dlatego kierowcy chętniej korzystają właśnie z alkomatów. Urządzenia te dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, np. na stronie Bean.pl.

Posiadanie alkomatu czasem może uchronić nas przed mandatem lub nawet nieszczęśliwym wypadkiem. Warto pamiętać, że nawet niewielka ilość alkoholu we krwi wpływa na naszą świadomość.

Alkomaty w dobrej cenie

Previous article

Jak kupować okna, aby nie zrujnowały naszego budżetu

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Motoryzacja