Finanse i praca

ALTKOM AKADEMIA – ODPOWIEDŹ NA POTRZEBY KOMPETENCYJNE WSPÓŁCZESNYCH ORGANIZACJI

0

Kilka słów wstępu

Funkcjonowanie nowoczesnych organizacji odbywa się na wielu płaszczyznach oraz obejmuje zróżnicowane obszary wiedzy – proporcjonalnie do tego rosną występujące potrzeby kompetencyjne. Altkom Akademia to firma, której zadaniem jest na nie odpowiadać. Obecna na rynku już przeszło trzy dekady, według takich szeroko uznawanych branżowych rankingów jak Computerworld Top 200 oraz Teleinfo 500 od końca lat dziewięćdziesiątych zajmuje niekwestionowaną pozycję lidera rynku usług szkoleniowych IT, świadcząc swoje usługi w dziewięciu wyposażonych w 1100 stanowisk komputerowych ośrodkach szkoleniowych – w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie oraz Rzeszowie. Oferta edukacyjna wywodzącej się z sektora IT Altkom Akademii dotyczy w znacznej mierze zagadnień związanych właśnie z tą branżą, lecz się do nich nie ogranicza – proponowane szkolenia obejmują szerokie spektrum problemów i tematów istotnych dla współczesnego biznesu, począwszy od zarządzania projektami, przez kwestie finansowo-księgowe po umiejętności miękkie. W skład tej zróżnicowanej palety wchodzi ponad 1000 szkoleń prowadzonych przez 300 wykwalifikowanych trenerów.

Konstrukcja oferty edukacyjnej

Całość zagadnień i spraw, których dotyczą szkolenia Altkom Akademii, została przedstawiona w formie tzw. Mapy Kompetencji. Jest to stworzona na wzór planu linii metra w wielkim mieście graficzna forma przedstawienia szeregu zależności pomiędzy różnorakimi umiejętnościami i dziedzinami, których znajomość jest niezbędna we współczesnej firmie bądź instytucji. Każda ze stacji na mapie symbolizuje jedną kompetencję, z którą związane są konkretne, szczegółowe szkolenia. Przykładowo stacja z kompetencją „Java” będzie zawierać szkolenia takie jak „Wstęp do programowania w Javie”, „Akademia Java” czy „Projektowanie aplikacji wielowątkowych w języku Java”. Łączące stacje linie symbolizują powiązania występujące pomiędzy różnymi, „spokrewnionymi” ze sobą tematami – i tak np. na jednej linii znajdują się kompetencje takie jak BPMN, Analiza Biznesowa i UML. Najczęściej wybierane kategorie szkoleń w Altkom Akademii to m.in. Języki Programowania i Środowiska Programistyczne, Systemy Serwerowe, Wystąpienia Publiczne, Metodyki Tradycyjne czy Metodyki Zwinne. Zainteresowani podniesieniem kompetencji w danej dziedzinie klienci mogą po prostu zdecydować się na któreś ze szkoleń, istnieje jednak także możliwość bardziej zindywidualizowanego podejścia w ramach specjalnych projektów rozwojowych. Altkom Akademia dokonuje w nich analizy potrzeb edukacyjnych firmy, diagnozuje potencjał i proponuje dostosowane do tych potrzeb i specyfiki organizacji ścieżki rozwojowe z konkretnymi szkoleniami. Efektywność całego procesu szkoleniowego jest następnie badana za pomocą specjalnych narzędzi ewaluacyjnych, które pozwalają monitorować skuteczność oferowanych usług. Od lat dziewięćdziesiątych Altkom Akademia posiada status autoryzowanego partnera wielu czołowych globalnych firm IT – wymienić tu można organizacje takie jak Microsoft, IBM, Red Hat, VMware bądź SAP. Współpraca z tymi czołowymi dostawcami technologii oraz właścicielami standardów i metodyk umożliwia przeprowadzanie oficjalnych szkoleń i formalnych egzaminów certyfikacyjnych, o wielkiej wartości merytorycznej i branżowym znaczeniu. Stosowanie najwyższych standardów jakościowych i organizacyjnych wiąże się z systemem zarządzania jakością zgodnym z wymogami międzynarodowej normy ISO 9001:2015. Nadzór niezależnej jednostki certyfikacyjnej weryfikuje i potwierdza spełnianie obowiązujących kryteriów.

Skorzystaj

Tworzone przez Altkom Akademię środowisko edukacyjne przekazuje wiedzę, rozwija umiejętności oraz kształtuje podstawy opartej na wiedzy i wysokich kwalifikacjach kultury organizacyjnej w biznesie. Z bogatej oferty firmy korzystają duże przedsiębiorstwa, instytucje finansowe bądź organy administracji publicznej – dowodem na zadowolenie uczestników szkoleń są zaś wyniki przeprowadzanych po zajęciach ankiet ewaluacyjnych. Odpowiedzi 46 tys. słuchaczy z lat 2017 i 2018 pokazują, że 9/10 poleciłoby przebyte szkolenia i wykładowców swoim znajomym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Altkom Akademii oraz do podniesienia własnych kwalifikacji https://www.altkomakademia.pl/kategorie-szkolen/.

Profesjonalny serwis drogowy

Previous article

Profesjonalne usługi lawety

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *