Nałogowe spożywanie alkoholu nie tylko dewastuje życie chorego, ale przede wszystkim zbliża go do przedwczesnej śmierci. Wyniszczeniu ulegają narządy wewnętrzne, układ nerwowy, oddechowy, trawienny oraz krążenia. W efekcie alkoholik staje się coraz mniej wydolny fizycznie i umiera. By do tego nie dopuścić należy kategorycznie zerwać z nałogiem. Długoletniemu pijącemu trudno jest odstawić z dnia na dzień trunek. Pomóc w tej sytuacji może wszywka alkoholowa.
Oddziaływanie nałogowego spożywania alkoholu na nadciśnienie tętnicze
Osoby nałogowo pijące trunki zazwyczaj utrzymują permanentny stan upojenia alkoholowego. Ma to miejsce szczególnie w trakcie trwania ciągu alkoholowego. Dochodzi wówczas do podtrzymania zwiększonego ciśnienia tętniczego przez zbyt długi czas. W efekcie taki stan może utrzymywać się nawet po zakończeniu okresu picia, co jest objawem chorobowym nadciśnienia tętniczego. Ryzyko tej choroby podnoszą dodatkowo:
- otyłość
- palenie papierosów
- brak rekreacji
- stres
- wiek
- inne schorzenia, np. miażdżycą, cukrzyca, choroby nerek
Jak widać alkohol sukcesywnie zwiększa ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze. W wyniku tej choroby alkoholik może doznać:
- udarów
- inwalidztwa
- śmierci
Choroba nadciśnieniowa – jeśli się już pojawi – niestety zostanie do końca życia alkoholika, który będzie musiał bardzo o siebie dbać, by nie utracić życia przedwcześnie. Wiąże się to ze zmianą trybu życia, zerwaniem z nałogami oraz przyjmowaniem leków. Preparaty obniżające nadciśnienie tętnicze nie mogą być mieszane z etanolem zawartym w alkoholach, zatem chory musi kategorycznie przestać pić.
Jak alkoholik może ustrzec się przed przykrymi następstwami nadciśnienia
By nie utracić swego zdrowia i życia, obarczony ryzykiem choroby nadciśnieniowej alkoholik powinien natychmiast przestać spożywać alkohol. Nie jest to jednak łatwe, zaś trunki stanowią dla długoletniego nałogowca zbyt wielką pokusę.
W obliczu tych zagrożeń, warto skorzystać z zabiegu wszywki alkoholowej. W efekcie chory uwolni się od chęci sięgnięcia po trunek i będzie mógł przejść owocną terapię, a przy tym rekonwalescencję ratującą jego zdrowie i życie.
Wszywka alkoholowa to zabieg nie wymagający skierowania lekarskiego. Dzięki niej chory nabiera awersji do alkoholu, tym samym ratując swoje życie. Dzieje się tak pod rygorem ciężkich następstw spożywania trunków w połączeniu z aktywną substancją wszywki (Esperalu). Zabieg zaszycia alkoholowego trwa krótko oraz jest bardzo dyskretny, co chroni prywatność chorego.
Comments